НОВОСТЬ

Подільські активісти висадили фруктовий сад на майданчику біля незаконної забудови

В суботу, 16 березня, на місці перед арештованою судом недобудовою “Подол Град Vintage” активісти влаштували акцію самосаду.

Ініціаторами акції стали мешканці Подолу та Воздвиженки, а також ініціативна група Facebook-ком’юніті “Подоляночка”, ГО “Громадська варта Подолу” та ГО “Старий Поділ”.

“Наша мета — привернути увагу київської влади і особисто мера В. Кличка та наголосити, що для корінних мешканців Подолу важливіші екологія та зв’язок з природою, а не ще одна багатоповерхівка, — прокоментувала захід Тетяна Максименко, кураторка ініціативи “Подільський сад”.

З 11-ї ранку активісти прибирали сміття з території та висаджували фруктові дерева, які прибули на місце у одноразових горщиках, вже заповнених ґрунтом. Крім того, на території (офіційна адреса — вул. Вознесенський узвіз, 28-30) вдалось висадити ялини колючі (наукова назва для “ялини блакитної”), які заборонено рубати.

“То тут, то там вирубають дерева, й на місці гаїв з’являються висотки та цілі мікрорайони, — каже Олександр Ройтман, який народився на Воздвиженці і багато років живе на Подолі. — Мікрорайон, де висаджують сад, це район старих маленьких садиб, і в кожному дворику були щонайменше яблуня, пара вишень та абрикоси. Що сталось на Воздвиженці, Кожум’яках, Гончарах, Дегтярній? Звісно, потрібний сад й дерева хоча б для того, щоби під якимось деревом зробили перший поцілунок”.

Після акції самосаду всім бажаючим роздавали яблука, які, на думку організаторів акції, символізують майбутній фруктовий врожай та зелене майбутнє Подолу.

“Будь-яка активна позиція жителей міста є інструментом впливу, оскільки звичайні інструменти комунікації з владою (листи, скарги) в більшості випадків не є дієвими, — наголосила Ольга Закревська, ініціатор проекту Samosad на Подолі, який з травня 2015 року почав змінювати обличчя занедбаного пустиря на перетині вулиць Спаської та Волоської. — Нам ніколи пам’ятати, що самі жителі міста є наймачем нашого муніципалітету. На жаль, щоб поставити задачу менеджерам Києва, потрібно, як з трирічною дитиною, привертати увагу всіма можливими способами”.

Нагадаємо, в урочищі “Гончари-Кожум’яки” наразі споруджуються житловий комплекс “Подол Град Vintage”.

З самого початку зведення ЖК став об’єктом постійної критики з боку мешканців.

12 грудня минулого року Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала відповідний Дозвіл на виконання будівельних робіт, а 6 березня Подільський у місті Києві районний суд наклав арешт на цей об’єкт незавершеного будівництва.