НОВОСТЬ

Кияни вимагають від Віталія Кличка врятувати фруктовий сад на Воздвиженці

Кияни вимагають від столичної влади та, зокрема, мера столиці В. Кличка не допустити знищення фруктового саду на Воздвиженці заради будівництва там бізнес-центру.

Завтра це питання розглядатиме Постійна комісія Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин («Про поновлення ТОВ «Феліксія» договору оренди земельної ділянки від 23 серпня 2005 року «№ 85-6-00219 (зі змінами)» (справа 646900586, 459051196, доручення заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 14.05.2021 №08/231-1556/ПР).

ОСН (орган самоорганізації населення) «Вуличний комітет Воздвиженка», який представляє занепокоєних містян, закликає мера Віталія Кличка втрутитися в ситуацію та ре допустити знищення саду. Фруктовий сад на Воздвиженці на цьому місці був ще сто років тому, це історичний сад.

«Це той самий фруктовий сад, який неодноразово рятував наш мер! Віталій Кличко приїздив до нас на Воздвиженку, особисто долучився до знесення будівельного паркану та врятував наш фруктовий сад від забудови.

Враховуючи його позицію щодо рятування зелених насаджень столиці, ми вимагаємо від мера не просто підтримки, а реальних дій з рятування саду.

Кличко в своїх інтерв’ю неодноразово акцентував увагу на тому, що буде дослухатися до громади у питаннях забудови та створення парків. Думка громади одностайна: тут є та має бути фруктовий сад, який ми посадили та відновлювали. Тим більше що наш сад – це історичний сад на історичному Подолі», — каже секретар ОСН Світлана Безкоровайна.

Відзначимо, тисячі жителів Воздвиженки роками дбали про цей сад, своїми руками саджали дерева. ОСН та мешканці району готові, як і у випадку зі сквером, за свій рахунок утримувати та опікуватися садом.

Більше того, на цій невеличкій ділянці вже і так триває забудова скандального ЖК «Поділ Град Вінтаж». Поява ще однієї висотки (бізнес-центру) замість саду повністю зруйнує зелену зону в цьому районі, підкреслюють жителі.

Як відомо, дозвіл на знищення саду та будівництво на його місці бізнес-центра намагається отримати ТОВ «Феліксія».